APDOVANOTI PIRMIEJI STATINIŲ ŠILTINIMO LYDERIAI

Rugsėjo 4 d. per nacionalinę Statybininkų dienos šventę Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas ir Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius įteikė pirmuosius apdovanojimus „Statinių šiltinimo lyderis“.

 

Naująjį statybos įmonių ir techninės priežiūros specialistų apdovanojimą inicijavo Polistireninio putplasčio asociacija, šią iniciatyvą palaikė ir prie jos prisidėjo Aplinkos ministerija, Lietuvos statybininkų asociacija, Lietuvos architektų rūmai ir Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.

 

„Polistireninio putplasčio asociacija labai vertina projektavimo, statybos ir techninės priežiūros bendroves, kurios itin sėkmingai atlieka statinių šiltinimą bei modernizavimą, naudoja pažangias technologijas ir sprendinius, kurie efektyviai mažina šilumos energijos suvartojimą ir gamtos taršą“, sako Polistireninio putplasčio asociacijos prezidentas dr. Č. Ignatavičius. Laureatus atrinko visų penkių institucijų atstovų komisija.

 

Pirmuosius „Statinių šiltinimo lyderio“ apdovanojimus pelnė UAB „Alvista“ (Alytus), UAB „Dauniškis ir ko“ (Utena) bei inžinieriai Vytautas Rimkus (Klaipėda) ir Vydas Stasiulaitis (Kaunas).

 

Naujasis apdovanojimas turi savo logotipą, kurį savo reikmėms gali naudoti apdovanojimo laimėtojai.

 

Skaityti daugiau...

STATYBOS INŽINIERIŲ APSKRITO STALO DISKUSIJA „PASTATŲ ŠILTINIMO SPRENDINIAI REGLAMENTUOSE, PROJEKTUOSE IR PRAKTIKOJE

_VGTU,  2015.05.21

 

IŠVADOS IR REKOMENDACIJOS


1. PAMATŲ, RŪSIO SIENŲ IR COKOLIŲ ŠILTINIMAS

 

  1. Prie tinkuojamų rūsio sienų bei jų cokolių (apšiltinamų ir neapšiltintų) rengti vėdinamas - drenuojamas nuogrindas.

  2. Jei nuogrindos uždaros, cokolio šiltinimui naudoti vėdinamą šiltinimo sistemą.

  3. Pastato be rūsio cokolį šiltinti ≥ 600 mm žemiau pirmo aukšto grindų šilumos izoliacijos

  4. Grunte dedamą gumbuotą membraną kloti gumbais į polistireninį putplastį.

  5. Gumbuotos membranos viršutinę dalį būtina dengti 100 mm pločio apsauginiu profiliu arba skardos lankstiniu. Profilio arba skardos lankstinio viršutinę dalį dengti armuotu tinku.

  6. Reglamento  STR 2.01.10:2007  priedo5.11, 5.12, 5.13, 5.14 pav. sprendiniais vadovautis netikslinga..

    

   Skaityti daugiau...

Pastatų modernizacija Vokietijoje ir Lietuvoje

Pastatų energinio efektyvumo didinimas duoda rezultatų ir Vokietijoje, ir Lietuvoje

Gyvenant tokioje klimatinėje juostoje, kurioje yra Lietuva, šilumos išsaugojimo klausimas yra itin aktualus, susijęs ne tik su komfortu, bet ir su finansais. Šaltuoju periodu per neapšiltintų pastatų išorę į aplinką išsiskiria ne tik šilumos energija, kartu švaistomi pinigai - mokesčių mokėtojų, jei kalbame apie visuomeninius pastatus, arba šeimos, jei kalbame apie privačius būstus.

Nors šios problemos analizių ir diskusijų Lietuvoje apstu, visada verta susipažinti su kitų šalių patirtimi. Ja Vilniuje pasidalino ekspertai iš Vokietijos – chemikas dr. Siegfriedas Kernas, daugiau nei 30 m. dirbantis polistireninio putplasčio pramonės šakoje, bei inžinierius Ulrichas Meyeris, apšiltinimo medžiagas sertifikuojantis specialistas. Vokietijos polistireninio putplasčio asociacijos nariai pastatų apšiltinimo patirtimi dalijosi VGTU, Lietuvos polistireninio putplasčio asociacijos bei  Lietuvos statybos inžinierių sąjungos surengtoje viešoje paskaitoje.

Skaityti daugiau...

PPA ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija bendradarbiavimą pradeda nuo atnaujintos auditorijos

Polistireninio putplasčio asociacija (PPA) ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios vaisiais iš karto gali naudotis kolegijos statybos inžinerinės krypties studijas pasirinkęs jaunimas.

Sutartyje numatyta bendradarbiauti rengiant statybos inžinerijos specialistus, rengiant mokslo taikomąsias edukacines priemones, dalyvaujant mokslo taikomuosiuose tyrimuose ir projektuose. Šią sutartį vasario 18 d. pasirašė PPA prezidentas dr. Česlovas Ignatavičius ir VTDK direktorė Liucija Nijolė Kikutienė.

VTDK tuo pačiu pasirašė ir paramos sutartį su PPA. Šia sutartimi vienoje kolegijos auditorijų įrengtas demonstracinių plakatų komplektas „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“.  

Pasirašius sutartis, dr. Č. Ignatavičius atnaujintoje auditorijoje studentams perskaitė paskaitą apie sprendinius naudojant polistireninį putplastį, o J. Makovski atsakė į studentų klausimus, kaip užtikrinama gaminių kokybė.

PPA vienija visus didžiausius Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojus: UAB „Kauno šilas“, UAB „Baltijos polistirenas“, AB „Ukmergės gelžbetonis“,  UAB „Šilputa“. PPA narių produkcija sudaro maždaug 90 proc. Lietuvoje parduodamų polistireninio putplasčio gaminių.     

Skaityti daugiau...

UGNIAGESIAI PATARIA

KAIP UŽTIKRINTI GAISRINĘ SAUGĄ NAMUOSE

Kęstutis LUKOŠIUS

Gaisrinės saugos specialistas

Daugelis susiduria su gaisrais ir žino, kokia skaudi yra ši nelaimė. Siekiant apriboti gaisro sklidimą pastate yra nustatyti gaisrinės saugos reikalavimai. Statybinių medžiagų ar produktų gamintojai dažnai pateikia gaisrų statistiką siekdami paaiškinti, kad jų produkto naudojimas sumažins gaisrų skaičių. Gaisrų priežastis buityje paprastai yra neatsargus žmogaus elgesys arba buitinių prietaisų gedimas. Statybinės medžiagos ar gaminiai nėra ir negali būti gaisro priežastis. Lenkijoje atlikta analizė parodė, kad statybos produktai susiję su gaisrų statistika tik tiek, kiek atspindi tų medžiagų naudojimo populiarumą (rinkos dalį). Objektyviausia būtų vertinti žalos dydį, padaromą gaisro metu.

Skaityti daugiau...